Seudónimo Seudónimo
  • 01-03-2016
  • Mathematics
contestada

if 5 apples cost 345 pounds how much do 9 apples cost?

Respuesta :

Yayo5
Yayo5 Yayo5
  • 01-03-2016
345 ÷ 5 = 69 "pounds" for 1 apple.

69 × 4 = 276 4 apples.

345 + 276 = 9 apples for 621 pounds.
Answer Link

Otras preguntas

Oompah’s generally have blue faces, which are caused by a dominant gene. The recessive condition results in an orange face. Develop a “key” using the letter B
Josh is working on a research paper about the 1930s Spanish Civil War. Before writing his paper, he decides he wants to understand the consequences of the event
Solving a linear equation using the substitution method. 2y-x=3 y-x=4
I don't get this wondering if anyone can help
True or false If a net force acts on an object, the object's speed will change. An object's velocity will change if a net force acts on the object. If two obj
Can 3/8 be simplified eney more
What is the complete predicate in the sentence bellow? Looking up from his computer monitor, Jason mopped his brow, exhaled sharply, and picked up his phone.
Define the term monogram. Why are they used by artists?
What Indian tribe helped the Pilgrims in Plymouth survive by teaching them to plant crops? A. Cherokee B. Iroquois C. Powhatan D. Wampanoag
You are looking at the area under the graph between two points. the area is zero. which two points are you looking at?