zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 02-07-2018
  • Mathematics
contestada

If each iTunes song costs $0.99 and Wade bought 24 songs, how much was the total cost?

Respuesta :

bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 02-07-2018
The answer should be $23.76

Hope this helps!
Answer Link
ktenesaca0
ktenesaca0 ktenesaca0
  • 02-07-2018
the total you are going to get it going to be $23.76
Answer Link

Otras preguntas

How did Voltaire feel about censorship?
How do you solve x-y=1 ; x+y=3. Please Explain
Which line contains an example of alliteration? A. "A wild, white welter of winnowing wings," B. "Treading the ocean floor;" C. "Mountains and valleys of si
A recursive function is shown below: f(1) = 2 and f(n) = f(n - 1) - 5; n > 1 Which of the following lists the terms in the sequence defined by this recursiv
is 25 yards less than 75 ft
What was a major result in the Civil War?
Justify each step used to simplify the expression.3x+2y-2x+2=3x-2x+2y+2
Given the balanced equation representing a reaction: Cl2(g) ==> Cl(g) + Cl(g) What occurs during this change? (1) Energy is absorbed and a bond is broken. (2
At STP, both diamond and graphite are solids composed of carbon atoms. These solids have(1) the same crystal structure and same properties (2) the same crystal
What Happens When Milk Is Left At Room Temperature During Summer Days?