zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 02-07-2018
  • Mathematics
contestada

At a hardware store, each wooden plank costs $3.57. How much do 12 planks cost?

Respuesta :

bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 02-07-2018
The answer would be $42.84

Because $3.57 · 12 = $42.84
Answer Link

Otras preguntas

The three major predictors of whether or not americans are poor are their race or ethnicity, _______, and
maya will rent a car for the weekend. she can choose one of two plans. the first plan had an initial fee of $59.96 and costs an additional $0.11 per mile drive
What is the pH of an acidic solution? A. Between 0 and 7 B. 7 C. Above 14
Which best completes the web?TeamworkFriendshipExercisingFundraising
During the day, Sam spent $4.85 on lunch. He also bought 2 books for $7.95 each. At the end of the day, he had $8.20 left. How much money did he start with?
What is the rational number equivalent to 3.12?
4. The reflecting dish of a parabolic microphone has a cross-section in the shape of a parabola. The microphone itself is placed on the focus of the parabola. I
Heath weighed 198 pounds. he lost 5% of his weight.Later he gained back 7% of his current weight.Hiw much does heath weigh now?
What internal system is the last system to develop in the fetus?
According to your study unit, which one of the following improved human relations skills will allow you to more willingly take on challenging subjects?        A