SweetieSmat
SweetieSmat SweetieSmat
  • 02-08-2018
  • Biology
contestada

Say it costs $2.25 to ride the T. If you ride 2 times a day for the month of July how much would you spend?

Respuesta :

vunderkid
vunderkid vunderkid
  • 02-08-2018

$2.25*31*2=139.5

You will spend $139.5 on July

Answer Link

Otras preguntas

Shane likes to get all of his studying done at once. One time he studied for almost four hours straight. Sometimes, though, he finds that he can't remember ever
what is the union for two sets a={1,5,8,12,17} and b={5,17}
a.Karim is ordering video games. Each game costs $39.99, and there is a $4.85 shipping charge per order. How much will it cost him to order any number of vide
write a rule for how to compare two quantities so that the second quantity has a value of 1 without using a diagram
the political philosopher (1632-1704) who believed that government is created by the people, and that no one has the right to govern over you without your conse
Simplify quantity 6 x plus 9 over 15 x squared all over quantity 16 x minus 12 over 10 x to the fourth power
whats the answer for this?? 2×56 (76,04??
Putting punctuation marks at the end of each sentence is an example of a(n) _____________. Please select the best answer from the choices provided A) grammar ru
One model of Earth's population growth is P(t)=641+11e−.08t , where t is measured in years since 1990, and P is measured in billions of people. Which of the f
What is the value of 12.5 x 10^7