valdez1246 valdez1246
  • 02-09-2018
  • Mathematics
contestada

u had $20to spend on seven avocados. after buying them you had $6 how much did each avovados cost?

Respuesta :

catboyyeehaw
catboyyeehaw catboyyeehaw
  • 02-09-2018
Each avocado cost 2 dollars
Answer Link
JpH03J03TWO
JpH03J03TWO JpH03J03TWO
  • 02-09-2018
The answer is $2/avocado!
Answer Link

Otras preguntas

Find the total volume of the ice-cream cone. Round to the nearest tenth as needed. Height is 20 in Radius is 8 in
Who is George William Russel?
PLEASE HELP!!!! A Carp fish has 104 chromosomes. Explain why its germ cells CANNOT go through MITOSIS to create egg or sperm cells. Make sure to discuss the spe
A person who hired himself as a servant in return for payment of passage to the United States was called .
Group maintenance behavior would be exhibited by a project manager who: Works with subordinates to understand their problems. Provides the necessary support and
This is a clause having a subject and a verb that relates to something else in the sentence.
Andrea Capizzani Suárez _____. Es de Uruguay Usa uniforme en la escuela Tiene 18 años Su horario del colegio es de 8:00-4:00. Please helppp
What percentage of kids have had ADHD in 2013?
In order to complete a convection current, rising material must... earth.
What is an example of cultural change due to technology? A. More people walking from work because of exercise benefits B. More minorities running for public off