jennessiie
jennessiie jennessiie
  • 02-11-2018
  • Mathematics
contestada

find the price of one marker if five markers cost $35

Respuesta :

debinbk debinbk
  • 02-11-2018

Answer:

$7

Step-by-step explanation:

35/5 = 7

$7 for each marker.

Answer Link
0dds8 0dds8
  • 02-11-2018
One marker would cost $7 because 35/5 is 7
Answer Link

Otras preguntas

Websites don't have page numbers, so an in-text citation includes just the author's name. True False
What reasons do some people give for opposing the reintroduction of wolves to Yellowstone?
on the product by rounding to the nearest that NO LINKS​
What is the charge of the bee after it gathered pollen?
please help me ill give you 10 points
In a play which element related to theme is introduced in act 1 built up in act 2 and resolved in act 3? A- the main characters B- the setting C- the central
can you guys help me plz
I need help with my math, please help
what is the circumference, in centimeters, of the circle? use 3.14 for pi. 18 cm
Use the picture to solve for angle y D Z х 116 y A С B 64 ООО 32 16