jessies30 jessies30
  • 04-01-2019
  • Mathematics
contestada

Grapes cost $1.55 per pound. What equation is used to find c the total cost of p pounds of grapes?

Respuesta :

nika001
nika001 nika001
  • 04-01-2019
C=$1.55p

Is this what you need?
Hope this helps and hope you have a great day
Answer Link

Otras preguntas

1. "A wise and frugal government" was the goal that this man stated in his inaugural address. A. Adams B. Pinckney C. Gallatin D. Madison 2. Which of the foll
In the pamphlet "What is the Third Estate?" what does Abbé Sieyès suggest
Exercise and nutrition combined is the most ideal way to lose weight. true false
Strong global competition can result in ________within the United States.
is it true that making mental association with the things you study help you remember?
every man in the empire was required to complete...............
_____ is a specific thing, person, or event that demonstrates a point. A topic sentence A fact A statistic An example
What is the stepmother’s motive in the Chinese version of “Cinderella” when she refuses to allow Cinderella to go to the festival?
What do you think was Napoleon's greatest accomplishment? Provide reasons to support your point of view?
How do you do this ?