jada5719
jada5719 jada5719
  • 04-02-2019
  • Mathematics
contestada

Peaches cost $4.29 per pound. Find the cost of two and a quarter pounds of peaches.

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 04-02-2019
the cost of 2.25 lb of peaches is $9.65
Answer Link

Otras preguntas

Most of the ATP made during cellular respiration is produced in which organelle?
Negative 1 minus 8 equals
Explain how to estimate 586 - 321 two different ways
Lee and Celia are lab partners. While Celia pours a chemical into a graduated cylinder, some of the chemical splashes onto her arm. What should happen next?
What is 16,473 rounded to the nearest hundred and thousand
Why do presenters use presentation aids? a. to make the presentation seem less credible b. to make the presentation more memorable c. to model the concepts o
The Expansion Of The Rail Networks Led To ?
what factors of 20 are also factors of 50
Cartels, monopolies, trusts, as well as horizontal and vertical integration all share the goal of _____. a.raising wages b.driving up costs c.increasing profits
What is the area of the moon?