juwaniiegang90
juwaniiegang90 juwaniiegang90
  • 04-03-2019
  • Mathematics
contestada

a cell phone plan offers 250 minutes each month for 15.00 dollars per month. what is the cost per minute when a person uses all 250 minutes in a month?

Respuesta :

VanessaBrooks
VanessaBrooks VanessaBrooks
  • 04-03-2019
It costs 0.06 cents each minute.

Explanation : $15/250 minutes = $0.06
Answer Link
tytybabes
tytybabes tytybabes
  • 11-03-2021

Answer: 0.06

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How do I expand mx(ab-b) by using the distributive property?
Describe a real world situation that can be represented by the product 8(-20). Then find the product and explain what the product means in terms of the real wor
6 [ 4 × ( 72 - 63 ) ÷ 3 ]
which is a power enjoyed by a stockholder? A. May not get an increase in the amount of one's investment. B. Can increase investament if the price of ones's stoc
write a word problem that inclueds you to divide
What diagram can represent set relationships visually?
What is the value of the 4 in 6.54
Write 0.725 as a fraction in its simplest form
To increase an amount by 70% what single multiplayer would you use
What are the reasons for not increase in height