Anawtajara
Anawtajara Anawtajara
  • 02-04-2019
  • Mathematics
contestada

Help please! 8th grade math! ASAP

Help please 8th grade math ASAP class=

Respuesta :

madisonjmitchel
madisonjmitchel madisonjmitchel
  • 02-04-2019

17. 1lb is the better deal

18. about $17

19. 1.5lbs I think

20. 7000lbs

Answer Link

Otras preguntas

True or False? The following is an example of inductive reasoning: Out your window you notice that seven elderly people have walked by on the sidewalk. You c
name 3 physical changes to pay attention to?
who gave an historically important speech during the march on washington for jobs and freedom
Which statement about the treatment of Japanese Americans during World War II is correct? a. President Roosevelt refused to allow Japanese Americans to serve i
An example of a primary source is: A. an encyclopedia article B. an email C. a magazine article D. a biography
i need help!!!!!!!!!!!!!!!
the term for multiple meaning words is.A.Homonyms.B.Synonyms.C.Suffixes. D.Homophones
Jacob wants to eat 28 servings of protein each week. He eats 4 servings each day. After 3 days,how many servings of protein does Jacob have left to eat in orde
. Which one of the following numbers is a multiple of 8?
Help with question 21!