Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2019
  • Mathematics
contestada

Can someone help me..............

Can someone help me class=

Respuesta :

altavistard
altavistard altavistard
  • 04-05-2019

Answer:

The fourth answer is the correct one.

Step-by-step explanation:

It cost $12 to download 3 videos, which works out to $4 per video.

Thus, k = $4/video.

The fourth answer is the correct one.

The proportional relationship is y = ($4/video)x, where x is the number of videos downloaded and $4 is the unit cost per video.

Answer Link

Otras preguntas

the four hand of a clock moves from 12 to 5 o'clock through how many degrees does it move?
What process brings food into the cells during active transport? Please select the best answer from the choices provided diffusion osmosis endocytosis exosytosi
The party platform is written every four years. a. True b. False
create a model showing 80% of 300
What's the recommend amount of UV protection that sunglasses should provide?
What type of material is inside the holes in an electrical outlet?
Which one of the following symptoms indicates that a person is in the alarm stage of stress? End of exam A. Blurred vision B. High level of concentration C. Hyp
what is less 5 or 5.04
what is 17/15 as a mixed number and 2 31/18
Gandhi advocated a nonviolent approach to independence for a. india b. indonesia c. serbia d. thailand