Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2016
  • Mathematics
contestada

Grapes were on sale for $0.92 per pound . If Jeff purchased 0.75 pounds , how much did he pay for the grapes ?

Respuesta :

alijean1
alijean1 alijean1
  • 02-05-2016
The answer would be $0.69 because that is 75% of .92
Answer Link

Otras preguntas

Jim cuts the grass every 7 days and works in the garden every 3 days. if he cut the grass and worked on the garden on June 1st, when is the next day that he wil
⬆️. ⬆️ Answer the question Above
Strep throat is caused by Streptococcus bacteria. The amount of bacteria multiplies at a rate of 10^13 per 10^2 hrs. What is the average growth of bacteria per
If you are suffering from allergies or a cold, a doctor will likely recommend which type of drug?
______________ can occur only if there are two or more separate gene pools that are exchanging individuals (through migration) or genes.
A coin is tossed and a number cube a rolled. What is the probablity that the coin shows tails and the die shows a 1 or a 2 ?
Carbon dioxide is a natural product of animal and human life.
Which of the following refers to how hard it is to get accepted or get into 4 year college? 1. Admissions 2. Class size 3. Ease of admittance 4. Student to fa
What is the main responsibility of executive branch agencies? deciding what bills to submit to Congress carrying out programs assigned by Congress dete
what eventually led to the Leopold II giving up his control of the Congo