pleasehelpme28
pleasehelpme28
03-07-2019
Mathematics
contestada
Can someone please help me out ?
Respuesta :
lv99133
lv99133
03-07-2019
Answer:
205-160=
d
Step-by-step explanation:
Answer Link
davinabalemagna
davinabalemagna
03-07-2019
Answer:
Equation: 205 - d= 160
Money spent: 35 dollars
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 85+ )
Otras preguntas
Megan hiked 15.12 miles in 6.3 hours. If Megan hiked the same number of miles each hour, how many miles did she hike each hour?
Which word in the following sentence should not be capitalized? “Last Tuesday, the substitute teacher Mrs. Hanover taught us how to write metaphors about Earth
How is imperialism related to mercantilism?
In the book Anne of Green Gables what does Matthew say about Mrs. Blewett?
Ryan and Marie had some marbles. if Ryan lost `15 marbles, he would have 4 times as many marbles as Marie. If Ryan lost 75 marbles,, he would have 11/2 times as
What is the main purpose of the nervous system?
how to multiply 18 3/8 x 1/4
The function of laws in the United States is to establish and enforce _____ that apply to everyone in society. Answer social norms financial norms advanced sta
What would james madison say about allowing a person elected to the house of representatives to serve at the same time on the supreme court? explain his thinkin
An 8- pound bag of apples costs $17.50.What is the unit price?