trejohnson01 trejohnson01
  • 03-09-2019
  • Mathematics
contestada

Write a function rule that gives the total cost do) of p pounds of sugar if each pound costs $0.42.

Respuesta :

basketballgamer24680
basketballgamer24680 basketballgamer24680
  • 04-09-2019

Answer:

$0.42p

Step-by-step explanation:

$0.42 times p (however many pounds)= the cost of the sugar

Answer Link

Otras preguntas

21,000 round to the nearest ten thousand
How was Oliver Cromwell different from the monarchs who preceded him?
What is the correct title for this map? A.)Native American Culture Regions B.)Triangle Trade Routes C.)Prehistoric Migrations Through the Americas D.)
what is the estimate of 324867 plus 6233
What was one of the success achieved by Granges
Which of these statements about neutrons is true? a. Neutrons travel around the nucleus of an atom. b. A neutron has no charge. c. Neutrons have less mass th
how did the colonists protest the stamp act of 1765
4 1/3 divided by 2 1/3
What is 160,656 rounded to hundred thousand
list 3 ways scientist can reduce bias