sinai59
sinai59 sinai59
  • 05-09-2019
  • Mathematics
contestada

Fred spends $3.15 on 4 1/2 pounds of peanuts. How much did he pay for each pound of peanuts

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 05-09-2019

Answer:

3.15/4.5 = .70 per pound of peanuts he paid for

Answer Link

Otras preguntas

8 inches of snow was predicted. 12 inches of snow fell. calculate the percent error
Which technology was originally predicted by a science fiction writer? A. Debit cards B. Smartphones C. DVDs D. GPS systems
What was one effect of the actions taken by Senator Joseph McCarthy and the House Un-American Activities Committee?
PLEASE PLEASE HELP ASAP
how do i create a successful ad for a shopify store
Solve the equation by using the basic properties of logarithms. ln(x+4)=-1
why does the texas constitution have so many similarities with the us constitution
what name was given to u.s. strategies to prevent the expansion of Communism after World War II​
Which of these countries has the greatest longitudinal extent? Which of these countries has the greatest longitudinal extent? Azerbaijan Mongolia Kyrgyzstan Afg
which value for x makes the sentence true? 9x= 4x+ 25​