muna10 muna10
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

What of this one ???

What of this one class=

Respuesta :

Tguerry2
Tguerry2 Tguerry2
  • 02-10-2019
You just add each number by itself each time.
4+4=8
8+8=16
16+16=32
32+32=64
64+64=128
128+128=256
Answer Link

Otras preguntas

A restaurant review published in the local newspaper is an example of ________.
what is the next step in tf he suns life cycle after it has used up its hydrogen fuel
Birdseed costs ​$0.57 a pound and sunflower seeds cost ​$0.87 a pound. Angela​ Leinenbachs' pet store wishes to make a 40​-pound mixture of birdseed and sunflow
The bone of the cranium that forms the back of the skull above the nape is the:
Choose the word that best matches the image. a little boy sharing his ice cream with a little girl compartir vivir abrir beber
The temperature at which half of the dna helical structure is lost is called the:
Hemoglobin is a(n) _______________-rich pigment that carries oxygen.
"which mode of transportation would cost the least per ton mile?"
How does the language in the first line of the preamble appeal to the readers
Government defines what constitutes a crime and issues formal charges against a defendant in criminal cases