TKofically TKofically
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Five apples cost $4.90 how much apples does each apple cost?

Respuesta :

FrozenWatermelon
FrozenWatermelon FrozenWatermelon
  • 02-10-2019

Answer: $0.98 per apple

Step-by-step explanation: 4.90 divided by 5

Answer Link

Otras preguntas

How did southern slaveholders claim that the North benefited from slavery? 1. They demonstrated that slavery was the foundation of the entire American economy.
Why did the United States go to war with Britain in 1812
Using the images or terms, describe how parts of a cell interact to export proteins.
A patient in a hospital has been diagnosed with malaria, which is a disease transmitted through mosquito bites. Jamie has an itchy, red bump where she was bit
I'm doing C++. When i multiply 200000 by 200000, i get 1345294336. I wrote long long x = 200000 * 200000 cout << x << endl;
What was OPEC protesting when it imposed it's embargo?
Vince chooses 3 side dishes from a total of 10 side dishes offered on the menu is how many different ways can he choose
how did white supremacists provide support for the ku klux klan
Explain how an enlargement or a reduction in the dimensions of a building would cause a change in the scale factor.
A child finds 30 nickels and dimes between sofa cushions. how many dimes did the child find if the total value of the coins is $1.90?