becca36181 becca36181
  • 02-12-2019
  • Mathematics
contestada

if 11 oranges cost $2.35, what is the cost of 18

Respuesta :

Yang100
Yang100 Yang100
  • 02-12-2019

Answer:

$3.8

Step-by-step explanation:

2.35/11=0.2136

0.2136*18=3.8448

Answer Link

Otras preguntas

which of the following would not make a good insulator* rubber*plastic*wood*metal
write a paragraph for me using these words: art critic and art historian
How many corners are in a rectangle and how many flat faces
How many quarts in 24 pints?
What is 10 percent of 80
how do I figure out what 5550/1000
How do you think the people conquered by the Romans felt about their new rulers
Why might nations join together to remove trade barriers?
Can you make this into an algebraic expresion
Cellular respiration involves a series of chemical reactions. Which of the following is a primary way that enzymes affect these reactions? A. They decrease the