iiomqemilyii
iiomqemilyii iiomqemilyii
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

What is the unit price if a package of 12 candy canes cost $4?

Respuesta :

simoneasimmons
simoneasimmons simoneasimmons
  • 03-12-2019

Answer:

$1 for every 3 candy canes

The drawing will help

Ver imagen simoneasimmons
Answer Link

Otras preguntas

Can you guys help me with #'s 7-8? Please? Thx in advance!
how can i explain the answer
Mexico and the United States have strained border relations mainly due to the following factor: A. Mexico is the largest foreign supplier of marijuana and metha
whats the difference of 1cm and 1cm2
what is the coefficient of 3/8d + 3/4
Why would a free market economy flourish in Louisiana? Please help!!!
the layer that contains both a single-celled pigmented layer and a neural layer in the eye ?
que pasaría si no hubiera poder ejecutivo
Write the fraction or mixed number as a percent. 3/4 23/40 53/200 8 9/25
The function f(x)=3(2.5)^ is shown on the graph. Fill in the blank. As x increases without bound, the graph of f(x) _________________. decreases without bound