sarazuaruano6882
sarazuaruano6882 sarazuaruano6882
  • 02-01-2020
  • Mathematics
contestada

you want to buy some noodles.a7-ounce package costs $2.59.a16-ounce package costs $5.60 a26-ounce package costs $9.88 which package is the best buy

Respuesta :

samanthabridges
samanthabridges samanthabridges
  • 02-01-2020

Answer: B. see photo for work.

Step-by-step explanation:

Ver imagen samanthabridges
Answer Link

Otras preguntas

What is the value of x when 10(x + 2) = 5(x + 8)
What is the reciprocal of 5/6
_____ algae are important in the formation of coral reefs. Brown Red Fire Golden-brown
A Train travels at an average rate of 40 miles per hour and travels 110 miles and create an equation. the equation is 40/1 = 110/x hours.use the equation to det
Which of the following is true concerning hurricanes?
What is the estimate difference 422-284
How many chapters are in Old Yeller the book?
Within the metric system all units are based on the number a. 1. b. 100. c. 10. d. 1000.
An art museum had 275,760 visitors last year. The museum was open every day of the year except for 5 holidays. Hoe many visitors did the museum have each day, o
What would be the benefits and drawbacks for Puerto Rico if it became a U.S. state?