xzaviermontalbo2
xzaviermontalbo2 xzaviermontalbo2
  • 01-02-2020
  • Mathematics
contestada

the equation 6.32=k2 shows that buying 2 bags of apples would cost 6.32. how much is it for one bag

Respuesta :

ujoy64
ujoy64 ujoy64
  • 01-02-2020

Answer:

3.16

Step-by-step explanation:

You would divide the 6.32 by 2 to get the amount for one bag

Answer Link

Otras preguntas

Which is the correct scientific notation for 724,000,000,000?
What does backward in sentiment mean
What did the people of the New England Colonies use the timber to build?
what are some ways people prepare for natural hazards
the books and papers for the project are stackes neatly on the desk
Check my answers please about this
Read this excerpt from "The Lady of Shalott" by Alfred, Lord Tennyson. Which line marks the climax in the poem? His broad clear brow in sunlight glow'd; (On
Guys you are awesome. Can you help me again?
Hi my name is Jasmin I've been having trouble with math. I'm learning how to Multiply fractions, I want to know how to get the correct answer for this problem,.
Which of the following can increase your credit card’s APR?