jaidynjackson90
jaidynjackson90 jaidynjackson90
  • 05-02-2020
  • Mathematics
contestada

If 6 pounds of apples cost $3.36, how much does 8 pounds cost.​

Respuesta :

corih
corih corih
  • 05-02-2020
I believe the answer is $4.48
Answer Link

Otras preguntas

What is scouts full name?​
What president asked Congress to declare war on Britain in 1812 ?
How many lines, if any, of symmetry are shown on kite ABCD? A) 1 B) 2 C) 3 D) none
Appreciate every help thank you
What is the perimeter?
given a system of equations, list three ways that we can write new equations that can be used to create equivalent systems
What is the result of dividing x3−4 by x + 2? x2−2x+4+4x+2 x2−2x+4+12x+2 x2−2x+4−12x+2 x2−2x+4−4x+2
Which ordered pair is a solution of the equation? y = 4x- 7 Choose 1 answers Only Only (2,1) Only (4,9) Both (2, 1) and(4,9)
Samantha is trying to decide where to go to college. She is making a list of colleges that she might like to attend. Based on the information in the box, which
What is the discriminant of the quadratic equation 0 = -х2 + 4х – 2?