sharikagary2ou0zl6 sharikagary2ou0zl6
  • 01-04-2020
  • Mathematics
contestada

Jillian buys 3.6 meters of fabric. The fabric costs $5.75 for each meter.

How much does Jillian spend for the fabric?


$9.35

$17.25

$18.57

$20.70

Respuesta :

isaramos0723
isaramos0723 isaramos0723
  • 01-04-2020
The answer is $20.70
Answer Link

Otras preguntas

4x^2-28x+49=5 solve the quadratic by completing the square
A definition for cyber bullying
what does imperialism mean?
A definition for cyber bullying
I have been stuck with this one, and i would like to how to solve this. In each case, determine whether line AB is parallel or perpendicular to CD. (a) A(0, 0),
|-6|+|3| I really don't get it do I simply find the sum our is it something different plz explain
Serous membrane is what type? Epithelial or connective?
Two numbers have a product of 48 and a sum of 19 what are the numbers and how do you know
Three friends go bowling the cost per person per game is $ 5.30 the cost to rent shoes is $ 2.50 per person.Their total cost is $ 55.20 how many games did they
what is the first 12 numbers in pi?