queensnevverdie
queensnevverdie queensnevverdie
  • 01-04-2020
  • Mathematics
contestada

The Miller family drove 1,240 miles on their road trip. If their trip took 4 days, how many miles did they travel per day?

Respuesta :

huashih9 huashih9
  • 01-04-2020

Answer:  310

Step-by-step explanation: 1240 miles /4 days = 310 miles per one day

Answer Link
leahfaith9900
leahfaith9900 leahfaith9900
  • 10-04-2020

Answer: 310

Step-by-step explanation: 1240 divided by 4= 310 :)

Answer Link

Otras preguntas

The vertex of a parabola will never be on the axis of symmetry. true or false
Summarize how Native Americans resisted oppression and slavery at the hands of the Spanish.?
The just-world phenomenon may lead us to believe that an unemployed person is
What's a summary of W.E.B DuBois's vision for Georgia?
Help me find the perimeter and how
what is bigger than a liter
What issue led to the split between the Sunni and Shia in Islam? Question 1 options: The Shia believe only Arabs could be Muslims. Arguments began over
04.01)Which unit rate is the lowest price per ounce? Choice A: 15 ounces of chocolate chips for $2.49 Choice B: 20 ounces of chocolate chips for $3.32 Choi
What issue led to the split between the Sunni and Shia in Islam? Question 1 options: The Shia believe only Arabs could be Muslims.  Arguments began over what sh
If the fed conducts an open-market sale of t-bills, commercial bank reserves ________ and the money supply is likely to _______.