emaan99 emaan99
  • 02-04-2020
  • Mathematics
contestada

A shop sells fruit. Chen buys 2 apples and 3 bananas. He pays £2.35. How much is one banana.

Respuesta :

angelina200604 angelina200604
  • 02-04-2020

Answer:

45p a banana

Step-by-step explanation:

2+3=5

235/5=45

Answer Link
tarleyfrida120
tarleyfrida120 tarleyfrida120
  • 02-04-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

One banana cost 1.10

So the price for one banana cost 55p

Answer Link

Otras preguntas

Find the perimeter of ABCD
PLEASE PLEASE PLEASE HELP!!!!! Perhaps you wanted pizza for dinner, but were out voted by the rest of the family who wanted chili. This is similar to what happe
The Gateway Arch in St. Louis, MO is approximately 630 ft tall. How many U.S. half dollars would be in a stack of the same height? Each half dollar is 2.15 mm t
The sum of twice a number and 7 is -19
HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
How are sheep used as a symbol in the alchemist book?
Round to the nearest whole number. 432.846
What countries dominated the early age of exploration?
An example of a start-up cost is____
According to paragraph 1 an artifact is an