swasberg4399 swasberg4399
  • 03-04-2020
  • Mathematics
contestada

Ryan bought 43 pounds of
apples for $0.75 per pound. How
much did he pay for the apples?​

Respuesta :

nathanbradshaw2004
nathanbradshaw2004 nathanbradshaw2004
  • 03-04-2020

Answer:32.25$

Step-by-step explanation:

0.75x43=32.25

Answer Link
mowreychris0
mowreychris0 mowreychris0
  • 03-04-2020

Answer:32.25

Step-by-step explanation:

For every pound there is $.75, so you just multiply them

Answer Link

Otras preguntas

what is the answer to the equation 15-5
What is a strategy a reader can use to understand better what he has read?
find the slope of (0,1) and (2,7)
Which of the following words best describes Africa? A. Country B. Continent C. Desert D. River
Which statements correctly define factors that contributed to the decline of the Roman Empire? Choose all answers that are correct. A. Incompetent rulers placed
Which values or value are the expressions 15k + 9 and 3(2k + 3) +9k equivalent to?
The October 1972 agreement allowed __________ troops to remain in South Vietnam after a ceasefire. A.-American B.-North Vietnamese C.-Chinese
why is 42.300 equal to 42.3
The purpose of nervous tissue is A. movement. B. support. C. protection. D. communication I cant find the answer in my book! help?
which of the following stars has the highest surface temperature? A. red star B. blue star c. yellow star D. orange star