HaidynJoonie15
HaidynJoonie15 HaidynJoonie15
  • 04-04-2020
  • Mathematics
contestada

The school office ordered 24 boxes of pens. Their total cost was $19152. What was the cost of 1 box of pens?

Respuesta :

917006450984help
917006450984help 917006450984help
  • 04-04-2020

Answer:

one box costs $19152/24=$798

Answer Link

Otras preguntas

Frankie paid $11.75 for the movie ticket and $4.75 for popcorn and a drink. How much did Frankie spend? a. $7.00 b. $15.50 c. $15.75 d. $16.50
find the dimensions of a box that will hold twice as many cubes as a box that is 4 by 2 by 9
3/4x-9=27 solve this equation
2x + 7 = x + 3 what is X ?
What value of r makes the equation true? r + (–0.16) = 0.37 a. –0.53 b. –0.21 c. 0.21 d. 0.53
Which statement is true about eating disorders?
True or false? The movement of matter cannot occur without energy transfer.
10.4% of what number is 13
True or false? The movement of matter cannot occur without energy transfer.
why might breaking a canon law be worse for an individual than breaking a governmental law