shamikahouse shamikahouse
  • 04-04-2020
  • Mathematics
contestada

Several cases of 16-ounce bottles of water were purchased for $252.00. if one case costs $7.00, how many cases were purchased?

Respuesta :

zalej15 zalej15
  • 04-04-2020

Answer:

36 were bought

Step-by-step explanation:

Answer Link
shantrellanderson20 shantrellanderson20
  • 04-04-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What are good book to read from war times about family / adoption / giving up of children
what did henry hudson claim land for
List two factors that might cause an organism to restrict its use of a resource.
what is the sum of 6 7/8 + 4 5/8
what is the cubic root of - 250
How do you do this algebra question
How long did mummification go for poor Egyptians?
which of the following suffered most from DDT poisoning in the great lakes region
Genetic crosses Question:A brown coat is dominant to a white coat in cattle.  A farmer has a brown bull.  How would you determine whether the bull is a heteroz
why is red onions purple