rocky5345
rocky5345 rocky5345
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

Miranda charged $4.00 for 5 brownies. Give the unit rate in cost per brownie?

Respuesta :

bubbamoore012 bubbamoore012
  • 04-05-2020

Answer: .80 for each

Step-by-step explanation:

$4/5 = .8

Answer Link
JoyMark
JoyMark JoyMark
  • 04-05-2020

Answer:

$0.80

Step-by-step explanation:

Divide 4 and 5.

4/5=0.8

So, for each brownie, and the unit rate is $0.80.

Answer Link

Otras preguntas

3.55 x 89≈ Whats it close to? Plz help me Im clueless.,.
What happens when a bank is required to hold more money in reserve?
A forensic scientist was conducting a genetic investigation and identified a satellite (STR sequence) on a chromosome and constructed the primer CTTGCAA. What i
Find the APR, or stated rate, in each of the following cases (Do not round intermediate calculations. Enter your answers as a percent rounded to 2 decimal place
Hydraulic fracturing consumes precious water resources, has the potential to pollute groundwater, and can even cause _______.
By manipulating the money_____, the Federal reserve can change _____ rates, thus encouraging or dicouraging additional investment.
Suppose that the function g is defined, for all real number, as follows.​
euglena as unicellular dual organism​
HELP ASAAAAAP EXPLAIIINNN
mention any six uses of heat​