kathytwilight1135
kathytwilight1135 kathytwilight1135
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

Rachel bought 8 pounds of granola at $3.10 a pound for a hiking trip. How much did she spend altogether?

Respuesta :

lovelilly23470aj lovelilly23470aj
  • 04-05-2020

8 x 3.10 = 24.80

She spent $24.80 all together

Answer Link

Otras preguntas

similarities and differences of christmas between italy and US... please! ​
a balance in an organism's access to the resources it need may make its life.............​
Which is the most accurate evaluation of the thesis? The thesis is effective because it covers a broad topic while maintaining an objective viewpoint. The thesi
What do Ivan Pavlov and Erik Erikson have in common?
10.08+5.6 = (Round each decimal to the nearest one. Then add or subtract)
Li is a nutrition student who is learning that a balanced diet involves consuming foods that have a variety of vitamins in them every day. Why is it advisable t
What is 15/45 = 6/x??
Sharon graphed the formula for converting weight from kilograms to pounds. If an item weighs 45 kilograms, what is its weight in pounds?.
How does an atom of tellerium become an ion.
during the great indian debate, what topics did the characters debte