kimberlylabadie
kimberlylabadie kimberlylabadie
  • 05-05-2020
  • Mathematics
contestada

FIND THE UNIT RATE:

A 40 lb. bag of potatoes cost $24

Respuesta :

rojasadan366
rojasadan366 rojasadan366
  • 05-05-2020
Wdym by unit rate? I’m guessing u divide 40lb by $24
Answer Link

Otras preguntas

Help with steps pls!!!
a bowling ball rolled with a force of 15N accelerates at a rate of 5 m/sec^2 a second ball rolled with the same force accelerates 4 m/sec^2 . what are the mass
I arrive at the scene possible hazardous materials Spill what should I do before going on scene
Match the definition to the term. source works-cited page direct quotation the acknowledgement of all outside sources researched and 2 2 used in an assignment i
Mia's mother gives her $10 per week for allowance Mia gets an additional $3 for every hour she spends watching Ther. Mia wants to make at least $25 this week to
The Chinstrap Penguin about 68.58 centimeters tall whilethe Emperor penguin is 1.143 meters tall. How many centimeters taller is theEmperor penguin than the c
Plants can reproduce... A). only by cutting or budding. B) constantly. C) sexually and asexually. D) only using pollination.
Would it be Hydroelectric?
Please help been stuck on this for awhile
2 Points The Chinese Exclusion Act of 1882 was justified by the belief that: O A. the many races in the United States would mix. O B. immigrants had no loyalty