mayliva mayliva
  • 01-06-2020
  • Mathematics
contestada

6th grade math help me ! :D...

6th grade math help me D class=

Respuesta :

jissery11
jissery11 jissery11
  • 01-06-2020

Answer:

$0.20 per bottle of water

Answer Link
yohanna69
yohanna69 yohanna69
  • 01-06-2020

Answer:

$0.20 per bottle of water

Step-by-step explanation:

to know the amount per bottle of water use this equation

 18=$3.60

   1=?

1*3.60/18=$0.20 per bottle of water

Answer Link

Otras preguntas

In the years 1840-1850, which Northeastern state had the largest white population? New York Pennsylvania New Jersey Massachusetts
Help plz I can't cosintrat
why was the louisiana purchase a bit of an embarassement for jefferson A: he ended up paying much more then the land was worth B: the purchase ended up being v
catul a doua numere este 6,iar restul 5. care sunt numerele ,daca suma lor este 957
Once a bill passes both chambers, the only way it can become law is if it is signed by the President of the United States. t or f
5. Which quantities must be conserved in all chemical reactions?
Given two areas with equal sunlight and available water. Area I has a high amount of atmospheric carbon dioxide while Area II has a low amount of atmospheric ca
15% 0f ______ is 12?
Most of Earth's freshwater is _____. found in oceans and seas. stored in glaciers and ice caps. groundwater stored beneath the surface. found in lakes, rivers,
0.005 part per million is equal to how much in liters