nayaarmstrong2 nayaarmstrong2
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

Suppose corn chips cost 21.5 cents per ounce . If a bag cost $2.91, how many ounces of chips

Respuesta :

Persona180
Persona180 Persona180
  • 02-06-2020

Answer:

13 ounces

Step-by-step explanation:

291/21.5=13.5348837209

Answer Link

Otras preguntas

Prove that 2n + 1 ≤ 2n for n ≥ 3
What is an analogy for democracy?
a giraffe can run 46.93 feet per second how many feet can it run in 1.8 seconds with out cross multiplying justify your awnser
express each number in fraction form before finding the inverse:7,10,1 3/4,
how many hundredths are in 0.5
How long does interphase last?
why did some chiefs decide to fight when english colonists moved into their territory?plz help me
what type of society did stevenson live in
describe the solutions of 4 < n+2 in words but solve it first please!
how many hundredths are in 0.5