myfeelingsxloool myfeelingsxloool
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

6th grade math help :D....

6th grade math help D class=

Respuesta :

preciadoangelina32
preciadoangelina32 preciadoangelina32
  • 02-06-2020

The unit price of the first one which is a is 8 cents an ounce. The second one is 9 cents an ounce.

What you do is you take your price and divide it by the ounces.

Answer Link
InsertNameHere7575
InsertNameHere7575 InsertNameHere7575
  • 02-06-2020

Question one's answer is 0.08

Question two's answer is 0.09

Answer Link

Otras preguntas

Divide the polynomial in the numerator by the trinomial in the denominator m^3-m^2-4m+1 /m^2+2m-3
What is the additive inverse of -4a
A vehicle is only 15% efficient. What happened to the other 85%?
Please help me with this two step math problem! THANK YOU !!!!!!!!
A pet store currently has a total of 45 cats and dogs. There are 7 more cats than dogs. Find the number of cats and dogs in the store. Write and solve a system
On a new construction site, an electrician can install a new light fixture in 20 minutes. A project calls for 24 new fixtures to be installed on each of 4 floor
Simplify. (-1/2)(4times)(-2)(7y)(-1) A. –28xy B. –28 C. 28xy D. 27
Which of the following was not an accomplishment of the emperor Trajanlegalized Christianity       built bridges, aqueducts and harbors       reduced taxes
what is the lcd of 10/11,29/44
How do I factor polynomials by grouping, step by step? 4x^2 - 19x+ 12