alanapbonilla
alanapbonilla alanapbonilla
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

Dan bought four candy bars for a total $24.96. How much did each candy bar cost? Thank you

Respuesta :

4804167154
4804167154 4804167154
  • 02-06-2020

Answer:

Each one is $6.24

Step-by-step explanation:

You have to divide 24.96 by 4

Answer Link

Otras preguntas

Instructions:Select the correct answer. Which type of figurative language is used in this sentence from George Orwell’s novel Keep the Aspidistra Flying? The p
Please help me with this!!
Choose the true statement about the graph of 3x ≥ 6
Why is it important for professionals in any career to have good self-representation skills? A. to express their personalities at work B. to present a positive
The Mayas moved from the highlands of Guatemala to: 1. Central America 2. Yucatan Peninsula 3. Mexico City
great English poet who wanted to live a life free from restraints but instead became enslaved to his passions; his love of freedom drove him to help the Greeks
What are the first wishes of those in the “Secret Annexe” when they are able to leave?
Find the total amount and amount of interest paid in the following compound interest problems. $900 at 6%, for 10 years.
When ammonium chloride is dissolved in water, the beaker gets cold. which type of reaction does this describe?
Which is a raw material of photosynthesis? a. light b. h2o c. glucose d. o2