aputuitsPete9rastef
aputuitsPete9rastef aputuitsPete9rastef
  • 03-09-2016
  • Mathematics
contestada

cost:$10.00markup rate:60%find the selling price:

Respuesta :

azusa13 azusa13
  • 07-09-2016
$10.00x$60 equals $6.00 so
Answer Link

Otras preguntas

WILL MARK BRAINLIEST In a paragraph, explain the comparison between the brass serpent and Jesus.
( it is true or false) Lava is inside earths crust and may contain trapped gasses.
unit rate of 5 tickets for $25 dollars
Lee wants to place 48 photographs on a wall at school. He puts the photographs into 8 equal rows. How many photographs are in each row?
Ahmad bought 5 ounces of salad greens for $4.00. What was the unit price per pound of the salad greens?(1 pound = 16 ounces) A.$7.20 B.$8.00 C.$12.80 D.$20.00 w
formula needed for Pb2+Cl-
Which job qualifications are typical for someone who wants to work in Information Support and Services?
Grant is making small bags of dried fruit from a large bag of dried fruit that weighs 5.46 lb if he puts the same amount of dry food into each of the six bags h
Help step by step I don’t understand(:
why did pope john paul say the church's treatment of galileo was wrong