uz3qr3yr2r uz3qr3yr2r
  • 01-09-2020
  • Mathematics
contestada

It costs $204.00 to buy beef to make 180 burgers. What will the cost be to make 80 burgers?

Respuesta :

coolmanthegreat03
coolmanthegreat03 coolmanthegreat03
  • 01-09-2020

Answer:

It would cost $90.66

Step-by-step explanation:

because 180 dived by 204 equals 1.13 then times that by 80 and there's your answer

Answer Link

Otras preguntas

how to find the 0 slope of a graph
N the same coordinate system, a motorboat starts at (2, 3) and travels toward the island along a path that can be modeled with a quadratic function with a verte
WILL MARK BRAINIEST PLEASE HELP Which statement is true about the equation fraction 3 over 4z = fraction 1 over 4z − 3 + 5? It has no solution. It has one so
I need the work for 6 and 8 if u will pls help me out ???
value of 3x^2 +4y^2 if x=2, y=1, and z= -3
( 30 POINTS!!! WILL MARK AS BRAINLIEST IF GIVEN AN EXPLANATION ) What is the number in scientific notation? ​0.0765
the tegu population in south Florida feels sort of a
HELP ASAP!!!!!!! EXTRA POINTS FOR PEOPLE WHO HELP
A retiree invests 3,000 in a savings plan that pays 3% per year. What will the account balance be at the end of the first year
Plz help need more word