claudiscastillo claudiscastillo
  • 03-09-2020
  • Mathematics
contestada

a garden table and bench costs $842 combined. the garden table costs $92 more that the bench. what is the cost of the bench?​

Respuesta :

mellyuwu
mellyuwu mellyuwu
  • 04-09-2020
I think the answer would be 750
Answer Link

Otras preguntas

What is the length of each edge of a cube if its surface area is 486 square units? -81 units -18 units -9 units -3 units
How are the members of the House of Representatives elected? by the people through the Electoral College by the people in proportion to the population of their
In what way do gerunds differ from present participles? A. Gerunds contain -ing endings; present participles contain -ed endings. B. Gerunds function as nouns;
need help with number 18 please
At Chester’s Bakery, a box of 12 donuts sells for $8.50. What is the unit price of the donuts in the box, rounded to the nearest cent?
What are some of the challenges in fighting superbugs?
If an object starting from rest and position d o = 0 attains a velocity of 20 m/s at d = 50 m, calculate the acceleration required.
Find an acute angle whose sine is 0.52
what does 4p+3q−3p−3q =
How does this artifact illustrate a contribution of the Byzantine Empire?