ohhecknawbruh ohhecknawbruh
  • 03-09-2020
  • Mathematics
contestada

Kristen has $22.50. Anna has $28.50. Use the following to determine how many pounds of mixed nuts each can buy.

Respuesta :

Immabeegboinow Immabeegboinow
  • 04-09-2020
There isn't enough info to solve the problem. How much does each pound of mixed nuts cost?
Answer Link

Otras preguntas

how does the concept of competition relate to the arms race between the united states and the soviet union during the cold war?
Help and I'll help back
Find the first fourth and eighth terms of A(n)=-2•5^n-1
what number is halfway between 30 000 and 50 000
Unfinished products used in producing other products
Multiply or find the special product (x+4)(x+9)
what is the formula equation for the reaction between sulfuric acid and dissolved sodium hydroxide if all products and reactants are in the aqueous or liquid ph
herky is putting money into a savings account on a weekly basis to buy a dvd player that costs $179.40 including tax. he asks mario how much he should save per
Why is author Garrett Hardin against the idea of a World Food Bank? A. He believes it will make poorer countries stronger, endangering the safety of richer coun
Ano ang pagkakaiba ng konsyumer sa produsyer?