avarod5
avarod5 avarod5
  • 04-09-2020
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP ASAP! Both problems. 7th grade math unit rates

PLEASE HELP ASAP Both problems 7th grade math unit rates class=

Respuesta :

jiya111111 jiya111111
  • 04-09-2020
A- $50 per hour
B- 27.5 miles per gallon
Answer Link

Otras preguntas

a rope of length 2/5 m is cut into 4 equal cords. What is the length of the cord?
An aeroplane is 1200 m directly above one end of a field. The angle of depression of the other end of the field from the aeroplane is 64°. How long is the field
each digit in a falling jumber is less than the digit on its less. what id the lesdt falling number greater than 98,642
7 – 2 • 5 + 9 • 3 Question 1 options: 24 –30 102 18
Parallel lines r and s are intersected by a transversal line m. Label a pair of corresponding angle measures (6x +11) and (3y+8)°. The angle labeled (3y + 8)° i
1.) (-4,-3); m=2/3 given point, then graph a line with the given slope
A Streetcar Named Desire thesis essay
2. The grocery store charges $10.35 for 5 bags of oranges. If someone bought 9 bags of oranges, how much would it cost them?
The greenhouse effect and global warming; how are humans making this effect stronger? How do we use photosynthesis to counteract this effect?
Hi, dude. I need help yo ok? Do my homework. Wanda, Darren, Beatrice, and Chi are tutors in the school math lab. Their schedule is as follows: Darren works ever