litishastaten litishastaten
  • 03-10-2020
  • Mathematics
contestada

Maria bought 19 pounds of flour for nine dollars how many pounds of flour did she get per dollar

Respuesta :

disguisedmoth disguisedmoth
  • 03-10-2020

Divide money by pounds,

9/19

Price per pound of flour

$0.473

Answer Link
9hrunj 9hrunj
  • 03-10-2020

Answer:

cacluate it 19×9= ? hope thid helpeddddd

Answer Link

Otras preguntas

What events are causing emotional and moral conflict for claudius?
Chen has an unlimited supply of square tiles. She has 1 cm x 1 cm tiles, 2 cm x 2 cm tiles, 3 cm x 3 cm tiles, and so on. Every tile has integer side lengths. A
how can you tell if radicals are like radicals
When a sperm and an egg first unite a single new cell called a ____________ is formed?
Find the slope of the line that passes through (-95, 31) and (-94, 6).
Which is the best thesis statement for a paper on politics in Brazil that is intended for a beginner audience? A. Brazil’s democracy has many similarities to
Tom spent 1/3 of his monthly salary for rent and 1/7 of his monthly salary for his credit card bill. If $1320 was left, what was his monthly salary?
Look at the rational expression below. x^2-4/2-x Which value of x makes the expression undefined?
The third body, the apollo spacecraft, is assumed to have
A(n) _____ is a cell that specializes in receiving and transmitting information a. corpus callosum b. dendrite c. neuron d. axon