chloeclark96 chloeclark96
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

one pound of apples costs $3.25 . Five pounds of apples cost $16.25

Respuesta :

Crispyboii Crispyboii
  • 02-11-2020

Answer:

that is correct

Explanation:

3.25*5=16.25

Answer Link

Otras preguntas

What is the sum of 6/10 plus 7/12
a woman lifts a 300 newton child a distance of 1.5 meters in 0.75 seconds. What is her power output in lifting the child?
PLEASE HELP I GIVE THANKS
Angie takes a random sample of 100 students in her school and finds that 58% of the sample prefers art over music. There are 1,200 students in the school. Based
The area of the base of a prism is 50 mm2. The perimeter of the base is 30 mm. The height of the prism is 7 mm. What is the surface area of the prism?
The sum of three numbers is 84 the second number is 2 times the third the first number is 8 more than the third what are the numbers
how would u form a superlative for the adverb widely
What was religion like in Shang China?
Sophia bought 3 yards of trim to put around a rectangular scarf. She wants the width of the scarf to be a whole number that is at least 6 inches and at most 12
Angie takes a random sample of 100 students in her school and finds that 58% of the sample prefers art over music. There are 1,200 students in the school. Based