pa3tricherit
pa3tricherit pa3tricherit
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

if a 13 ounce cereal box cost five dollars what is the unit price per ounce

Respuesta :

samantha84848
samantha84848 samantha84848
  • 02-10-2016
$2.60 since all you have to do is divide 13 by 5. 
Answer Link

Otras preguntas

Ashley picked up 15 rocks. 3 igneous, 3 metamorphic, and 9 sedimentary. What is the ratio of sedimentary rocks to the total number of rocks?
John and his wife Martha get a divorce. Per the divorce settlement contract, Martha agrees to pay John alimony in the amount of $5000 per month for his lifetime
Could use some help : ) Why does the series starting from n = 0 going to infinity of 1/(7n+3) diverge? (see picture below)
If a is at (-7,-8) and B is at (-3,-5) what is the coordinates for C
Why do presidential powers tend to grow during national emergencies?
How did the encomienda system affect Native American cultures?
True or false statements?
Which of the following statements is false? Marginal cost will equal average total cost when average total cost is at its lowest point. When marginal cost is gr
HELP. It’s LOG form. Since were out of school I forgot how I did this and it’s due so it would be a life saver.
BRAINLIEST!!! 15. Simplify. (6 + 5i)(10 – 15i) A. 135 – 40i B. 60 – 40i + 75 C. 60 – 40i – 75i2 D. 81 + 50i