C8harolindaKarlen
C8harolindaKarlen C8harolindaKarlen
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

what is the unit rate per bottle of 24 bottles of juice sells for $9.60

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 01-10-2016
9.60 / 24 = 0.40.......so the unit rate would be 40 cents per bottle of water
Answer Link

Otras preguntas

using the concept of quadratic equations, solve the question below. Two positive numbers differ by 5 and the sum of the
Please answer 10 points fast!!!
On a coordinate plane, a line goes through points (1, negative 1) and (2, 4). This graph displays a linear function. What is the rate of change?
what's 200 subtracted from 33
An annotated bibliography in MLA style 2 pages long over "Why are foreign languages in school important for our education" should include a list of sources with
Define attribute data​
A solution contains iron ions and aluminum ions. A mixture of ammonium chloride and ammonium hydroxide is added to the solution. The precipitate that forms will
Determine the real root(s), if any,of the quadratic function shown below
Read this entry from a blog about service dogs. Lexie, an eight-month-old black Labrador retriever, is sleeping quietly at my feet. I can’t help but think that
How do you graph this?