t6k6rlineLoJehn
t6k6rlineLoJehn t6k6rlineLoJehn
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

if 12 pencils cost $1.92 find the cost of 1 pencil

Respuesta :

DocHistory1
DocHistory1 DocHistory1
  • 01-10-2016
It was 0.16 cents a pencil just divide 1.92 by 12
Answer Link

Otras preguntas

About one-third of American words come from Latin or Greek. True False
Glycolysis is used to break down ____________ into two molecules of _____________.
a bag weighs 336 ounces when full and 171 ounces when half full. what does the bag weigh when empty?
chemical formula for potassium dichromate
Explain why locations near a large body of water generally have higher average temperatures in the winter and lower average temperatures in the summer
what of the following statements best describes the relationship between the United States and South Korea today
I need to find a subtopic for nursing. I need to know because i'm doing a senior project. I'm struggling to find the subtopic ! Please help, :( Thank you.
a government can be both a monarchy and a anarchy at the same time?
Weapons of mass destruction include those that are chemical, biological and nuclear. True False
What is always true at the quantity where a firm's average total cost equals average revenue?