KylerBetz KylerBetz
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

An item costs $0.11 per ounce. If the total cost of the item is $8.80, how many
ounces are in the item?

Respuesta :

debanks
debanks debanks
  • 03-11-2020

Answer:

88

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Find the length of mAB using the figure below (please see photo)
Distinguish between discrete data and continuous data
What is the solution to the equation 1/x =x+3/2x^2? Ox=-3 Ox= -3 and x = 0 O x = 0 and x = 3 O x = 3
Find all numbers whos absolute value is 8
This box plot represents the number of pages that several students in sixth grade have read in a month. Use the shape of the box plot to describe the data set.
What is it called when a company sells unused assets for a promise to buy them or similar assets back at roughly the same price?
conditions, daily life, dangers in world war 1
Dr. di poppa argues that people need to understand not just how government works in the sense of how bills become law, but also what?
Selecting a brand by systematically rejecting all brands that do not have the key feature you want, attribute by attribute until one brand remains is known as w
The principles that every process must be managed as a system and that performance measures are crucial to a process’s success are the basic principles of the _