Seudónimo Seudónimo
  • 03-10-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate of a 13 ounce of package of pustachios cost $5.99

Respuesta :

carrah13
carrah13 carrah13
  • 03-10-2016
5.99 ÷13 =0.46
the unit rate is about 0.46 per ounce
Answer Link

Otras preguntas

why is a conductor important in science terms
Is two thirds the same as four sixths
in times what equals 28,21,60,48,24,45
what is 38% of 250? show your wor
Look down below for question:
y= 3x - 10 y= 2x - 5
Which of the following structures forms a protective layer between the environment and the inside of a body? a.blood vessel b.muscle c.skin d.bone
solve the following quadratic equation (x+3)2+25=0
Calculate the following limit:
What is 0.1 repeating as a fraction?