jamylonmorgan11 jamylonmorgan11
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

If potatoes cost 4.20 for 5lbs what's the unit rate

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2020

Answer:

$1.19

Step-by-step explanation:

Answer Link
bbffghjjkvc2 bbffghjjkvc2
  • 01-12-2020
1.19 is correct the answer
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following statements accurately describes the two churches shown here?
Somebody tell me the Answer?
What are two specific differences between Greek and Roman mythology? (other than their names)
PLEASE HELP ME PLEASE!
A pie is cut into 9 equal pieces. If all but 3 pieces are eaten, how of the pie remains?
its in the photo, please answer its easy
Which equation calculates the number of 13-foot pieces that can be cut from a piece of wood that is 7 feet long?
How do I do this and what’s the answer
2 I thanked him, and, turning from the main road, we entered a grass-grown by-path, which, in half an hour, nearly lost itself in a dense forest, clothing the b
In resolving conflict, dealing with conflict states is far more important than dealing with conflict processes.T/F