pcauthron pcauthron
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

can someone please help me with these two questions!!!!

can someone please help me with these two questions class=

Respuesta :

Greyfox0
Greyfox0 Greyfox0
  • 01-12-2020
The answer to the first question is
(5x + 6) (8x^2 + 7) and the second question’s answer is 4x^2(x + 1)(x + 5)
Answer Link

Otras preguntas

a 9-kilogram bag of sugar cost $27.54. what is the unit price ?
Explain the unique circumstances under which the ancestors of most Black/African American people arrived in the Americas. Why is it important for health service
Un camión pesa 875 kg la diferencia entre el peso del camión vacío y el peso de la carga que lleve no debe ser inferior a 415 kg, si hay que cargar 4 cajas igua
10 mmWhat is the length of the missing leg?b = millimeters​
Where in the constitution are basic freedoms addressed
Bananas cost .89cents, I have $11.75, how many bananas can I buy?
Read the passage.Commas with AppositivesWhen a sentence contains a word, phrase, or clause that gives information about the subject noun, that word, phrase, or
which two central ideas in this story are most closely related? apex
life skill you would use to evaluate how your actions affect your health
tickets for admission to a high school football game cost $3 for students and $5 for adults. During one game, $2995 was collected from the sale of 729 tickets.