makaylavega13 makaylavega13
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

The number of oranges purchased varies directly as the price of the oranges. If 11 oranges cost $2.35, what is the cost of 18 oranges?

Respuesta :

dirjfoeie dirjfoeie
  • 02-12-2020
Your Answer—- $3.85
Answer Link

Otras preguntas

What happened to the “bad guys?” What did they have to do?
what is the relationship between Force, area and mass.​
5. photo album: $25.50, 10% markup
Describe what happened to the colored water and the pieces of paper after the holes were punched in the material covering the beaker
Give one effect of deforestation on the soils of the rainforest​
The surface area of a cylinder is 602.88. If the dimensions of the cylinder are halved, what is the surface area of the new cylinder? O A. 301.44 O B. 4823.04 O
summery of l m hardley the rainbow faireis
18. The figure shows a regular pentagon. Find the value of x.
What technology standard is commonly used today for hard drives to interface with the motherboard in a system? pasago po salamat ^_^
Review the graph of function g(x). On a coordinate plane, a graph repeats multiple time with a maximum of (0, negative 2) and minimum of (0, negative 8) near th